Informacja

Zamówienia realizujemy normalnie, wysyłamy paczki na bieżąco. 

Gelacan Profi - Orling - 500 g

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 135,00 zł 135.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Dodatek żywieniowy z hydrolizatem kolagenu, wapniem, fosforem, magnezem chroniący kości i stawy, wzbogacony witaminą E i selenem dla psów sportowych i pracujących.
GELACAN® PROFI to innowacyjny typ mineralnego dodatku żywieniowego zawierający wysokiej jakości kolagenowy hydrolizat nowego typu, selen, witaminę E oraz podstawowe substancje mineralne niezbędne dla prawidłowego odżywiania i rozwoju kości i stawów. 

GELACAN® PROFI dzięki hydrolizatowi kolagenu odżywia i regeneruje chrząstki stawów, ścięgna, więzadła i kości oraz zmniejsza lub usuwa następstwa wcześniejszych braków w odżywianiu lub uszkodzeń stawów, zapobiega dalszemu ubytkowi chrząstek, poprawia ruchomość i łagodzi ból. Selen wpływa pozytywnie na przebieg zapaleń reumatoidalnych. Razem z witaminą E pozytywnie wpływa na przebieg osteoartrozy i łagodzi bóle. Witamina C pełni ważną rolę w normalnej produkcji i funkcjonowaniu wszystkich tkanek łącznych, wzmaga odporność i pomaga usuwać zmęczenie. Substancje mineralne budujące kości zapewniają właściwe odżywienie kośćca psa i zapobiegają odwapnieniu występującemu na skutek stresu i mechanicznych obciążeń kośćca. 

Wskazania: 
- do zapobiegania i leczenia dolegliwości szkieletowych psów sportowych i pracujących 
- wzmacnia układ ruchu oraz wpływa pozytywnie na przyswajanie minerałów przez organizm 
- dla psów starszych z problemami ruchowymi związanymi z dolegliwościami szkieletowymi 
- przy odwapnieniu kośćca 
- do wzmocnienia aparatu ruchu
- dla regeneracji chrząstek stawowych 

Skład: 
hydrolizowana żelatyna kolagenowa, dwuwodorofosforan sodu, chlorek wapnia, tlenek magnezu, witamina C, aromat naturalny, witamina E, beta-karoten, selenek sodu

 

Oznaczenie
Gwarantowana analiza w 1 kg
Oznaczenie
Gwarantowana analiza w 1 kg
MEm
5,0 MJ
Kolagen CHP
365 g
Wilgotność
10,0 %
Wapń
100 g

Związki azotu - białka (hydrolizat kolagenu)
340,0 g
Fosfor
80 g
Tłuszcz
0,0 g
Magnez
20 g
Błonnik
0,0 g
Selen
800 µg
Popiół
500,0 g
Witamina C
10000 mg
 
 
Witamina E (alfatokoferol)
800 mg
 
 
Beta-karoten
40 mg


Skład w 6 g (1 miarka) proszku: 
kolagen CHP 2190 mg; wapń 600 mg; fosfor 480 mg; magnez 120 mg; selen 4,8 µg; prowitamina A - beta karoten 240 µg; witamina C 60 mg; witamina E 4,8 mg

Instrukcja stosowania: 
Odmierzyć dzienną dawkę według poniższej tabelki w zależności od masy psa. Dzienną dawkę można podzielić na posiłki w ciągu dnia i do każdego dodać jedną część preparatu. Preparat wsypać do karmy i zalać niewielką ilością wody, aby nastąpiło wymieszanie preparatu z karmą. 

Podawanie rozpoczynamy od mniejszych dawek, aby pies przyzwyczaił się do przyjmowania preparatu przy każdym karmieniu. Stopniowo zwiększamy dawkę aż do osiągnięcia wartości wskazanej dla psa o danej masie. 

Ustalając dawkowanie bierzemy pod uwagę rasę psa, jego wielkość, predyspozycje genetyczne a także jego sportowe i robocze zaangażowanie. Podczas stosowania kontrolujemy kał psa. Jeżeli jest kał rzadszy i jaśniejszy, dochodzi do wydalania nadmiernych ilości minerałów. Należy więc przejściowo zmniejszyć dawkę tak, aby kał był całkowicie normalny. Następnie zwiększamy powoli dawkę przy stałej kontroli kału. W czasie przygotowania sportowego lub roboczego obciążenia psa wskazane jest codzienne podawanie preparatu.

Masa psa
Minimalna dzienna dawka
Jak dozować
Na ile dni wystarcza 500 g opakowanie
Na ile dni wystarcza 1 kg opakowanie
2 - 4 kg
1,5 g
0,5 łyżeczki do kawy
333
666
5 kg
3 g
1 łyżeczka do kawy
167
333
10 kg
6 g
0,5 miarki
83
167
20 kg
12 g
1 miarka
42
84
30 kg
18 g
1,5 miarki
28
56
40 kg
24 g
2 miarki
21
42


GELACAN®PROFI można łączyć z Gelacanem®Darling zapewniając w ten sposób podwyższoną dawkę hydrolizatu kolagenu, która dostarcza aminokwasy i peptydy potrzebne do tworzenia kości i chrząstek.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl