Informacja

Zamówienia realizujemy normalnie, wysyłamy paczki na bieżąco. 

MineralPony Senior - Orling - 12 kg

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 910,00 zł 910.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kupiłeś ten produkt u nas? Oceń go: 0
Producent: Orling
Kod produktu: 49

Opis

Skoncentrowany mineralno-kolagenowy dodatek żywieniowy z peptydami kolagenowymi CHP i minerałami kościotwórczymi - w wysoko przyswajalnej formie. Wzbogacony w niezbędny jod i selen - dla intensywnego odżywienia szkieletu i stawów koni sportowych.


Mineralpony® Senior zapewnia jednocześnie dostarczenie do organizmu peptydów kolagenowych CHP i minerałów kościotwórczych. Połączenie tych związków ma nieodzowne znaczenie w procesie leczenia odwapnienia spowodowanego mechanicznymi obciążeniami szkieletu. Najbardziej narażoną kością na odwapnienie jest kość kopytowa ze względu na duże obciążenia mechaniczne, które musi przenosić podczas ruchu. Jej kondycja warunkuje zatem ruchliwość, mobilność i gotowość do skoku. 
Współczynnik Ca:P w dziennej dawce nie powinien nigdy być niższy od 1:1 ani wyższy od 3:1 - w Mineralpony® Senior wynosi on 1,2:1. 
Preparat powinien być podawany regularnie jako wsparcie procesu rozprowadzania minerałów, aminokwasów i peptydów niezbędnych dla prawidłowego odżywienia i metabolizmu tkanki łącznej i włóknistej obciążonej sportowym i pracującym trybem.

Wskazania: 
- w demineralizacji (odwapnienie) szkieletu i kości kopytowej
- dla wsparcia procesu rozprowadzenia minerałów kościotwórczych w organizmach koni obciążonych sportem 
- dla poprawy metabolizmu minerałów

Peptydy kolagenowe CHP (Collagen Hydrolysate Peptides) odżywiają i odbudowują chrząstki stawowe, ścięgna, więzadła, kości i kopyta oraz zmniejszają a nawet usuwają skutki wcześniejszego niedostatecznego odżywienia chrząstki, hamuje dalszy ubytek chrząstek, zmniejsza sztywność ruchową i ból. 

Wapń, fosfor i magnez są niezbędne dla kompleksowego odżywienia szkieletu konia i hamuje procesy niszczenia komórek spowodowanych dużym obciążeniem psychicznym i fizycznym konia. Te kościotwórcze minerały są niezbędne dla wzrostu i zdrowia tkanki twardej. Kości, zwłaszcza u młodych a także pracujących koni, mają bardzo duże zapotrzebowanie na te minerały. Magnez jest również niezbędny dla poprawnego funkcjonowania i aktywności większości enzymów i dla poprawnego funkcjonowania systemu nerwowego, układu kostno-mięśniowego i mięśnia sercowego. Poziom tych minerałów jest niezwykle istotny podczas dużego wysiłku fizycznego. Niedostateczne przyjmowanie i naruszenie fizjologicznego poziomu tych minerałów w organizmie powoduje zaburzenia metabolizmu i ogólne wyczerpanie organizmu. Fizjologiczny poziom tych minerałów dostarczany w Mineralpony® Senior w proporcjach 1,2 : 1 : 0,6 odpowiada potrzebom dorosłych koni intensywnie pracujących fizycznie. Mineralpony® Senior zawiera źródło łatwo rozpuszczalnego i przyswajalnego wapnia w postaci chlorku wapnia

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich tkanek organizmu. Działa jako antyutleniacz, wzmaga funkcje immunologicznej odporności organizmu i przyspiesza procesy regeneracji. 

Selen i witamina E mają pozytywny wpływ na funkcje układu mięśniowego. Działają jak silne antyutleniacze i ochraniają organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Jod jest niezastąpiony w procesie wydzielania hormonalnego gruczołu tarczycy, który zapewnia poprawny rozwój fizyczny i psychiczny, poprawne reakcje i czynność układu nerwowego, tkanki mięśniowej i sprawny metabolizm energetyczny. Jod jest niezbędny dla poprawnego funkcjonowania centralnego układu nerwowego. 

Skład w dziennej dawce 100 g: peptydy kolagenowe CHP 17200 mg, wapń 11200 mg, fosfor 9300 mg, magnez 5600 mg, sód 7000 mg, jod 1000 µg, selen 1000 µg, prowitamina A (beta-karoten) 2000 µg, witamina C 660 mg, witamina E 1000 mg

Gwarantowana analiza w 1 kg: peptydy kolagenowe CHP 172000 mg, wapń 112000 mg, fosfor 93000 mg, magnez 56000 mg, sód 70000 mg, jod 10000 µg, selen 10000 µg, prowitamina A (beta-karoten) 20000 µg, witamina C 6600 mg, witamina E 10000 mg

Deklarowany skład w 1 kg: wilgotność 10%, związki azotu - białka 170 g, popiół 670 g

Skład: dihydrofosforan sodu, chlorek wapnia, hydrolizowana żelatyna kolagenowa, tlenek magnezu, witamina E, witamina C, beta-karoten, jodek potasu, selenometionina, naturalny aromat 

Dawkowanie: koń 500 kg: 100 g dziennie

Sposób użycia: Podawać codziennie dla zapewnienia odpowiedniego odżywienia wszystkich tkanek aparatu ruchu koni sportowych i obciążonych pracą poprzez dostarczenie niezbędnych minerałów, aminokwasów i peptydów kolagenowych. 

UWAGA: preparat należy podawać zwilżony, gdyż podczas rozpuszczania go w organizmie (w ślinie lub w wodzie) dochodzi do uwolnienia się energii cieplnej co może wpłynąć negatywnie na przyswajanie preparatu. Jeśli w związku z podawaniem preparatu pojawią się luźne odchody należy obniżyć dawkę aż do momentu powrotu odchodów do normalnej konsystencji a następnie zwiększać dawki stopniowo aż do osiągnięcia pożądanego poziomu. 

UWAGA! Nie zawiera żadnych substancji uważanych za doping. Podawanie preparatu jest bezpieczne i nieograniczone podczas całego okresu przygotowań do zawodów, w trakcie i po zawodach.

ORLING® Info

Kolagen stanowi 30% wszystkich białek w organizmie. Substancje mineralne w kościach wiążą się z kolagenem. Aby substancje mineralne mogły się związać z kolagenem najpierw wapń i jego najbardziej przyswajalna forma muszą zostać wchłonięte.

Wapń wiąże się z kolagenem w kościach. Aby mogła zajść pożądana reakcja wiązania wapnia w kościach należy dostarczyć odpowiednie źródło wapnia. Obecnie na rynku jest wiele preparatów zawierających wapń organiczny lub nieorganiczny.

Właściwości fizyko - chemiczne tych preparatów stanowią o ich właściwościach biologicznych tj. wchłaniania i wykorzystania. Najważniejszą z nich jest rozpuszczalność w wodzie. Fundamentalnym rozpuszczalnikiem dla większości występujących w organizmie substancji, w szczególności substancji mineralnych jest woda.

Ogólnie można powiedzieć, iż substancje najlepiej rozpuszczalne w wodzie będą najlepiej wchłaniane i wykorzystane w organizmie konia.

Niektóre substancje, szczególnie nierozpuszczalne w wodzie, rozpuszczają się w kwasach. W zwierzęcym żołądku, kwas chlorowodorowy występuje w różnym stężeniu, odczytywanym jako współczynnik pH. Im niższe pH, tym wyższa jest zawartość kwasu chlorowodorowego w soku żołądkowym i tym lepsze jest wykorzystanie substancji rozpuszczalnych w kwasach (np. węglan wapnia). U zwierząt mięsożernych ilość tego kwasu jest dużo wyższa niż u wszystkożernych, u zwierząt roślinożernych stężenie kwasu chlorowodorowego jest najniższe.

U koni pH jest neutralne do lekko zasadowego tj. 5,6 - 8,3. Granice te wyznaczają rozpuszczalność i wchłanianie substancji rozpuszczalnych w kwasach. Substancje rozpuszczalne w wodzie, w przeciwieństwie do substancji rozpuszczalnych w kwasach, są dużo łatwiej przyswajalne w końskim organizmie.

Nierozpuszczony w wodzie wapń zostanie wydalony z organizmu końskiego bez użytku. Zasady rozpuszczalności określone dla wapnia są również prawdą dla innych minerałów tj. fosfor, żelazo, cynk, miedź itd.

Przykład rozpuszczalności i przyswajalności węglanu wapnia, który jest najczęściej stosowanym źródłem wapnia w preparatach obecnie oferowanych na rynku.

1) wapń jest dostarczony do organizmu w powszechnie stosowanej formie węglanu wapnia CaCO3

2) następuje jego rozpuszczenie w środowisku kwasowym kwasu chlorowodorowego w żołądku - pod warunkiem, że w soku żołądkowym jest odpowiednia koncentracja tego kwasu tj. wskaźnik pH soku żołądkowego wynosi 1,5 - 2 (takie pH nigdy u koni nie występuje!)

CaCO3 + 2HCl ------> CaCl2 + H2CO3

wynikiem reakcji jest wapń w formie chlorku wapnia CaCl2

3) chlorek wapnia dalej dysocjuje do Ca2+ + 2Cl-

4) wapń jest wówczas wchłonięty jako zjonizowany Ca2+ lub związany z proteinami

WYJAŚNIENIE: Wskaźnik treści żołądkowej pH u konia w żołądku, dwunastnicy, jelitach i okrężnicy mieści się między pH 5,6 a 8,3 (Mayer and Landes, 1994). To jest naturalne lub lekko zasadowe pH, podobne do środowiska wodnego, którego pH wynosi równe 7. Naturalne lub lekko zasadowe środowisko w soku żołądkowym koni jest niezbędne do zapewnienia aktywności trawiennej enzymów. Jest to przyczyna nierozpuszczalności węglanu wapnia (i innych źródeł wapnia słabo rozpuszczalnego lub nierozpuszczalnego w wodzie) w soku żołądkowym koni - te źródła wapnia nie zostaną wchłonięte przez organizm konia, nie wesprą procesu kształtowania się szkieletu i nie zapewnią poprawy procesów metabolicznych u koni! Przy podawaniu jakichkolwiek źródeł wapnia i substancji mineralnych musi być pewność, iż są one rozpuszczalne w wodzie o wskaźniku pH 7 i w temperaturze 25 stopni C, dzięki czemu zostaną wchłonięte, przyswojone i wykorzystane w przewodzie pokarmowym koni.
 
Rozpuszczalność różnych źródeł wapnia w temperaturze 25 stopni C:
węglan wapnia mniej niż 0,1 g / litr wody
fosfor wapnia mniej niż 0,1 g / litr wody
cytrynian wapnia 0,2 g / litr wody
glukonian wapnia 3,5 g / litr wody
mleczan wapnia 12,0 g / litr wody
laktoglukonian wapnia 45,0 g / litr wody
chlorek wapnia 740,0 g / litr wody

MineralPony® Baby i MineralPony® Senior są jedynymi dodatkami żywieniowymi zawierającymi łatwo rozpuszczalny w wodzie, przyswajalny i użyteczny chlorek wapnia, w kombinacji z peptydami kolagenowymi CHP, które stymulują aktywność komórek kostnych do tworzenia się nowych komórek, w których zostaną związane minerały tj. wapń, magnez i fosfor. Wybór źródeł substancji mineralnych i pierwiastków śladowych w preparatach firmy ORLING® jest zawsze podyktowany przyswajalnością tych źródeł przez organizm.


Opinie o produkcie (0)

Dokładamy wszelkich starań, aby opinie pochodziły od Klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z §3 pkt. 3 Regulaminu Sklepu. Zakupiłeś u nas ten produkt i chcesz podzielić się opinią? Zaloguj się.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl